Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Jak długo trwa upadłość konsumencka?



Analizując fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule pragnę rzucić ociupinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, jednakże do tej chwili mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). Aktualnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. Wstępnie pozostaje wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły sporo zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu odpowiedniego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest korzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://prawnikrzeszow404.bravejournal.net/trackback/7997209

This post's comments feed