Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://dailyuploads.net/z79i1l2tj0mc
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://blogfreely.net/actionlift53/kancelaria-upadlosc-konsumencka-j2t9
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://zenwriting.net/workalibi28/kancelaria-upadlosc-konsumencka-g0l2

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w detalachOglądając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule pragnę rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, lecz do tej chwili mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Jednakże, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Na początku powinno się wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład jednostek, które wzięły sporo zobowiązań i sumy rat przewyższają uzyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://prawnikrzeszow404.bravejournal.net/trackback/11978988

This post's comments feed