Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://prawnik237.doodlekit.com/blog/entry/21925982/kancelaria-upad322o347263-konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Kiedy upadłość konsumencka jest wykonalna?Analizując fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule postaramy się rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, jednak do tej pory mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W tym momencie (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Wstępnie przychodzi wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład osób, które zaciągnęły sporo zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest korzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://prawnikrzeszow404.bravejournal.net/trackback/12009706

This post's comments feed